Бажання
Добавте товари в бажане
Графік роботи:

Будні: 10:00–17:00

0
Мій кошик

Мікрокомп'ютери Raspberry Pi

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

З розвитком сфери «інтернет речей» виникла потреба у створенні мініатюрних комп’ютері, що, маючи сумірні з середньостатистичним смартфоном розміри, могли б виконувати роботу стаціонарних машин і разом з тим мати інтерфейси (I2C, SPI, UART), які неможливо зустріти в буденному житті. В загальному, міні ПК – зазвичай одноплатна система, що містить процесор, відеоядро (або повноцінну відеокарту), оперативну пам’ять і всі необхідні периферійні інтерфейси(USB, DAC, Ethernet і т.п.).

  Важливо розрізняти мініатюрні ПК, що створені виключно для заощадження вільного робочого простору і надають можливості та потужність, що відповідають стаціонарним ПК, та мікрокомп’ютери, які були створені для сфери «інтернет речей», та одночасно з побутовими виконувати такі завдання, які не під силу були звичайним ПК

   Найкращими представниками таких систем є продукти від компанії Raspberry Pi Foundation, що з 2011 року розробляють та випускають у світ свої одноплатні мікрокомп’ютери. І найкращими вони є не тільки через те, що одні з перших зайняли цю нішу на ринку, а й своїми схемотехнічними та програмними рішеннями.

   За досить низькою ціною Ви отримуєте потужний мікрокомп’ютер, що спроможний не тільки на вирішення завдань «інтернету речей», а й здатен замінити стаціонарний комп’ютер в досить тривіальній роботі: робота з офісним пакетом, серфінг в інтернеті, перегляд фільмів тощо. Також, в додаток до самого мікрокомп’ютера, ви отримуєте повноцінну підтримку продукту, яка дасть Вам впевненість, що  в майбутньому не буде проблем із програмним забезпеченням для нього. Сюди входять операційні системи (як спеціалізовані, так і для широкого спектру задач), специфічні додатки, постійні оновлення драйверів і, що особливо цікаво та важливо, - велике співтовариство розробників, що працюють з мікрокомп’ютерами Raspberry і зможуть Вам допомогти.

   Привабливим робить Raspberry те, що платформа з самого початку створювалась для навчання, тому проблем із втіленням своїх ідей в реальність не буде.  Наявність корисної та необхідної літератури, прикладів вирішення різних завдань, покрокових інструкцій налаштування платформи та навчальні курси, побудовані з використанням даної платформи зроблять Ваше знайомство з Raspberry дуже простим.

   На сьогодні флагманом даного ряду мікрокомп'ютерів є новий Raspberry Pi Model 3 B+, що маючи аналогічні розміри своїх попередників отримав багато нових можливостей, серед яких новий процесор, що має вищу тактову частоту, заміну модулів Wi-Fi та BLE від компанії Cypress та оновлений, швидкий Ethernet інтерфейс.

   Варто відмітити, що формфактор та розміри мікрокомп’ютерів в даному ряді є незмінними. Навіть більше: конкуренти Raspberry Pi Foundation створюють свої рішення з аналогічними розмірами та формою, адже в своїй сфері Raspberry Pi є еталоном. З цього випливає те, що нових аксесуарів, якщо у Вас була попередня модель, купувати не потрібно, а велика кількість мікрокомп’ютерів з однаковим форм-фактором збільшують кількість виробників та їх асортимент аксесуарів, які тільки покращують якість та цінову політику.

   Наступною новинкою є Raspberry Pi 3 Model A+.

   Золота середина між розміром, можливостями та потужністю. Урізаний функціонал, а саме: Ethernet (звісно технологія PoE, що була наявна в моделі Raspberry PI3 B+ теж відсутня), об’єм оперативної пам’яті  та лише один роз’єм USB зменшили ціну і зробили культовий мікрокомп’ютер ще більш доступним. Варто відмітити, що в попередній моделі форм-фактору A+ не було жодного вбудованого мережевого модулю. Цього разу інженери врахували побажання спільноти розробників та додали Wi-Fi.

   Останньою з новинок від даної компанії є мініатюрна плата Raspberry Pi Zero W.

  Саме вона продовженням ідеї компанії Raspberry Pi Foundation про «комп’ютер за 5 доларів». Бюджетне рішення, що дозволить реалізувати свої проекти максимально ефективно. Єдиною різницею з попереднім мікрокомп’ютером Raspberry Pi Zero є наявність вбудованих Wi-Fi та Bluetooth.

Модель

Процессор

Ядро

Частота

Количество ядер

RAM

Ethernet

Wi-Fi, BT

HDMI

USB ports

Raspberry Pi 3 Model B+

Broadcom BCM2837B0

ARM Cortex-A53 x64

1,4 ГГц

4

1GB

Gigabit over USB2.0

802.11ac / BT 4.2

HDMI

4

Raspberry Pi 3 Model B

Broadcom BCM2837

ARM Cortex-A53 x64

1,2 ГГц

4

1GB

есть

802.11n / BT 4.1

HDMI

4

Raspberry Pi 2 Model B v1.2

Broadcom BCM2837

ARM Cortex-A53 x64

900 МГц

4

1GB

есть

no

HDMI

4

Raspberry Pi 1 Model B+

Broadcom BCM2835

ARM1176JZ-F

700 МГц

1

512MB

есть

no

HDMI

4

Raspberry Pi 3 Model A+

Broadcom BCM2837B0

ARM Cortex-A53 x64

1,4 ГГц

4

512MB

no

802.11ac / BT 4.2

HDMI

1

Raspberry Pi 1 Model A+

Broadcom BCM2835

ARM1176JZ-F

700

1

256MB

no

no

HDMI

1

Raspberry Pi Zero W

Broadcom BCM2835

ARM1176JZ-F

1 ГГц

1

512MB

no

802.11n / BT 4.0

mini HDMI

1

Raspberry Pi Zero

Broadcom BCM2835

ARM1176JZ-F

1 ГГц

1

512MB

no

no

mini HDMI

1

 

 

   Одноплатні мікрокомп’ютери чудово підходять для навчання, прототипування, та створення домашніх проектів. Але вони не можуть стати рішенням для промислової електроніки, адже створювались вони зовсім для іншої цілі. Тому Raspberry Pi Foundation в 2014 році випустила перший комп’ютерний модуль у форм-факторі DDR2 SODIMM, що виглядає як звичайна планка оперативної пам’яті в ноутбуці.

   Ідеєю створення даного модуля була розробка більш складних та функціональних систем, ніж це може дозволити Raspberry Pi, і в той же час мати змогу спростити проект вже побудований на одному з мікрокомп’ютерів, викинувши з нього все зайве та задіяти тільки потрібні апаратні частини. Модуль відразу отримав велику популярність і його почали застосовувати в сфері «інтернету речей» та промислових роботах. Його навіть відправили в космос у складі мініатюрних супутників CubeSat. Модулі показали, що можуть чудово функціонувати в умовах опромінення космічною радіацією.

   А компанія NEC, наприклад, використовує дані модулі в якості мозку для 96-дюймових дисплеїв, що встановлюються в публічних місцях.

Для розробки схожих рішень, Raspberry Pi Foundation пропонує плату Compute Module IO Board V3, що дозволить в повній мірі скористатись всім функціоналом даного ряду модулів. Ця плата повністю сумісна як з комп’ютерним модулем першого покоління, так і з новими модулями CM3 и CM3L.

 

Назва

Формфактор

Процесор

Ядро

Пам’ять RAM

eMMC

Compute Module 1

 

DDR2 SODIMM

BCM2835

ARM11 ARM1176JZF-S Core

512MB

4GB

Compute Module 3

 

DDR2 SODIMM

BCM2837 

ARM Cortex-A53 (ARMv8)

1GB 

4GB

Compute Module 3+/8GB

 

DDR2 SODIMM 

 BCM2837B0

ARM Cortex-A53 (ARMv8)

1GB

8GB

Compute Module 3+/16GB

 

DDR2 SODIMM 

 BCM2837B0

ARM Cortex-A53 (ARMv8)

1GB

16GB

Compute Module 3+/32GB

 

DDR2 SODIMM 

 BCM2837B0

ARM Cortex-A53 (ARMv8)

1GB

32GB

Compute Module 3+/Lite

 

DDR2 SODIMM 

 BCM2837B0

ARM Cortex-A53 (ARMv8)

1GB

-

Compute Module 3 Lite

 

DDR2 SODIMM 

BCM2837 

ARM Cortex-A53 (ARMv8)

1GB

-

 

Вгору