Saildrone робить фурор в автономному моніторингу океану.

Технологія збору навігаційних даних стартапу зблизька відстежувала урагани в Північній Атлантиці, виявила підводну гору заввишки 3200 футів у Тихому океані та почала допомагати складати карту всього дна світового океану.

Розташована в районі затоки Сан-Франциско, компанія розробляє безпілотні автономні наземні транспортні засоби (USVs), які мають широкий спектр датчиків. Їх потоки даних спочатку обробляються модулями NVIDIA Jetson для штучного інтелекту та оптимізуються в прототипах за допомогою комплекту розробки програмного забезпечення NVIDIA DeepStream для "розумної" відеоаналітики.

Saildrone прагне зробити океанічну розвідку економічно ефективною, пропонуючи системи збору даних для науки, рибальства, прогнозування погоди, картографування океану та морської безпеки.

Він має три різних USVs, а його служба центру керування Mission Portal використовується для моніторингу налаштованих місій і візуалізації даних майже в реальному часі. Крім того, деякі історичні дані Saildrone є у вільному доступі.

«Ми потрапили в три великі урагани, і прямо в центр урагану Сем, і всі транспортні засоби вийшли з іншого боку — це досить надійні платформи», — сказав Блайт Товал, віце-президент із розробки програмного забезпечення Saildrone, посилаючись на потужний циклон, який загрожував Бермудським островам у 2021 році.

Компанія Saildrone, заснована в 2012 році, залучила 190 мільйонів доларів фінансування. Стартап є учасником NVIDIA Inception, програми, яка надає компаніям технологічну підтримку та керівництво щодо платформ AІ.

УТРИМАННЯ АІ (пасхалка з англ. - АІ в значенні ока) НА МОРСЬКОМУ ПРОСТОРІ ЗЕМЛІ

Saildrone викликає інтерес до використання своїх безпілотних місій зі збору даних в екологічних дослідженнях океанів і озер.

Гавайський університет у Маноа заручився допомогою трьох 23-футових USVs Saildrone Explorer для вивчення впливу окислення океану на зміну клімату. Шестимісячна місія навколо островів Гаваї, Мауї, Оаху та Кауї буде використана для оцінки стану океану навколо штату.

 

Окислення океану – це зниження його рН, а сприяючі фактори включають спалювання викопного палива та сільське господарство. Вони можуть впливати на корали, устриці, молюски, морських їжаків і вапняний планктон, що може загрожувати морським екосистемам.

Saildrone нещодавно співпрацює з Seabed 2030, щоб повністю скласти карту світових океанів. «Морське дно 2030» є результатом співпраці між Фондом Ніппон і Генеральною батиметричною картою океанів (GEBCO) для картографування дна океанів у всьому світі до 2030 року.

«Перспектива Saildrone — це здоровий океан і стійка планета», — сказав засновник і генеральний директор Saildrone Річард Дженкінс. «Повна карта дна океану має фундаментальне значення для досягнення цього бачення».

Наукове співтовариство в усьому світі використовує штучний інтелект NVIDIA для кліматичних досліджень, зокрема для моделювання гіперлокального клімату, штучного інтелекту для покращення поглинання вуглецю, дослідження відновлюваної енергії та багатьох інших сфер. Використовуючи власний досвід, NVIDIA розробляє найпотужніший у світі суперкомп’ютер зі штучним інтелектом для прогнозування кліматичних змін під назвою Earth-2, який буде використано для створення цифрового двійника Землі в Omniverse.

Енергоефективна обробка даних

Saildrone USVs дозволяють дослідникам збирати більше даних, використовуючи менше ресурсів, ніж традиційні човни та екіпажі, зберігаючи енергію та утримуючи екіпажі від небезпеки.

USVs створені для суворих погодних умов і тривалих місій. Один із USV нещодавно завершив 370-денний рейс із моніторингом вуглекислого газу, пропливши з Род-Айленда через Північну Атлантику до Кабо-Верде, вниз до екватора біля західного узбережжя Африки та назад до Флориди.

Робота здебільшого на сонячній та вітровій енергії потребує енергоефективного обчислення, щоб обробляти стільки даних.

«Завдяки сонячній енергії, можливість зберегти нашу ефективність обчислювальної потужності нижче, ніж типова обчислювальна платформа під управлінням графічних процесорів шляхом впровадження NVIDIA Jetson є важливою для того, щоб ми могли виконувати такі місії», — сказав Товал.

Переферійна океанічна зйомка за допомогою АІ

Saildrone покладається на NVIDIA JetPack SDK для доступу до повноцінного середовища розробки апаратно-прискореного периферійного штучного інтелекту на платформі Jetson. Він запускає машинне навчання на модулі для виявлення суден на основі зображень, щоб допомогти навігації.

Пілоти Saildrone встановлюють маршрутні точки та оптимізують маршрути, використовуючи метоокеанські дані, які включають метеорологічну та океанографічну інформацію, отримані з транспортного засобу. Усі USV контролюються цілодобово, і за потреби оператори можуть дистанційно змінювати курс через хмару.

Машинне навчання здебільшого виконується локально на модулі Jetson, але може працювати й у хмарі за допомогою супутникового з’єднання, оскільки пропускна здатність може бути обмеженою, а транспортування від надійного набору датчиків, що створюють зображення з високою роздільною здатністю може бути дорогим.

USV мають океанографічні датчики для вимірювання вітру, температури, солоності та розчиненого вуглецю. Компанія також дає змогу досліджувати дно океанів і озер за допомогою батиметричних датчиків, включаючи картографування глибинних гідролокаторів за допомогою одного або кількох променів для глибшого або ширшого проходження. Набір датчиків сприйняття включає радарні та візуальні підводні акустичні датчики.

DeepStream у морських глибинах

Saildrone використовує NVIDIA DeepStream SDK для своїх додатків і служб штучного інтелекту. За допомогою комплекту, розробники можуть створювати безперебійні потокові конвеєри для аналітики відео, аудіо та зображень на основі АІ.

Пропонуючи 10-кратне підвищення пропускної здатності, DeepStream можна застосовувати від периферії до хмари для розробки оптимізованих інтелектуальних відеопрограм, які обробляють численні потоки відео, зображень і аудіо.

Saildrone покладатиметься на DeepStream для попередньої обробки зображень і моделювання, що дозволяє машинне навчання на межі, навіть в морі, коли живиться за допомогою сонця і вітру.

Дізнайтеся більше про модулі NVIDIA Jetson та DeepStream SDK.

Категорії: Автономні машини